Brňák brněnský

Říci málo slovy hodně je znakem velkých duchů, právě tak jako mnoha slovy neříct nic je znakem těch druhých...

To nešťastný prkýnko !Nemám teď na mysli skateboard ani snowboard, ale záchodové prkýnko, které je nyní tak často „ jablkem sváru “ většiny potomků Adama a Evy.

Lidé jsou stále rozmazlenější a spovykanější. To se týká pochopitelně i záchodu. Dříve – hlavně na vesnici – takovéto problémy neřešili. K dispozici byla mnohdy pouze „ kadibudka “. Její používání v třeskutých mrazech bylo možno směle označit i za „ sportovní výkon “. Dnešní mladí by k tomu nejpíše řekli: „ To bylo hustý “. ( S úplně jiným významem.)

Kolik dokonce i velmi klidných žen dokáže vytočit přímo k nepříčetnosti jenom to, že si musí prkénko na WC sklopit z vertikální - základní polohy - :-) do horizontální polohy.
Takoví Japončíci maj úplně jiné problémy a spory. Ti se prý zase hádají o to na kolik stupňů má být záchodové prkýnko vyhřívané … ( Je vidět, že před Evropany mají náskok opravdu skoro ve všem. )
Problém muži, ženy a společné WC v bytě také řešil Bolek Polívka v jednom talk – show. A vtipně ho uzavřel svou úvahou. Muži to mají i v tomhleto ohledu těžší. Když jdou na záchod,tak se dopředu musejí rozhodnout, zda půjdou na
„ malou “ - na „ mušli “, nebo na „ velkou “ - do kabinky. To ženy jdou hned do kabinky, dají si prkénko do horizontální polohy posadí se …. a uvidí o co si tělo řekne.

V rodině jednoho mého kolegy z práce ( ve které panuje tvrdý matriarchát ) spor o prkýnko měl velmi překvapivé rozuzlení. Na WC – i když jsou v jejich rodině tři mužský – je prkýnko stále v horizontální poloze. Akorát v místnosti kam chodil vždy i císařpán pěšky přibyla pánská „ mušle “.

A pak, že jsou ženy „ slabší pohlaví “ ! :-) ...


Brňák brněnský
01.08.2012 01:02:28 | Autor: Jiří Ramík


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se