Brňák brněnský

Říci málo slovy hodně je znakem velkých duchů, právě tak jako mnoha slovy neříct nic je znakem těch druhých...

Telefon s „ utrženým sluchátkem “
Mobil se v dnešní době tak velmi rozšířil, že ho má opravdu skoro každý ( včetně důchodců ). Dříve chodili kovbojové s kolty proklatě nízko u pasu. Nyní se doba změnila – novodobý rabiát má dva i více mobilů proklatě nízko u pasu.
Pořídí si také řadu náhradních SIM karet do mobilu. To aby jeho identifikace byla těžší. Pokud si chce nakrást velké peníze často potřebuje i počítač s připojením na internet a vědomosti „ hackera “ .Ilustrace: Ing. Zuzana Magrlová


Rozšíření mobilu ovlivnilo i nové filmy. Jste milovníky starších filmů ? Potom jste si jistě všimli, že herci ( „ herci “ mnohem častěji ), když neví co s rukama, tak si zapálí cigaretu. V nových filmech herci problém – co s rukama – často řeší tím, že volají z mobilu – buď jim někdo zavolá, nebo sami volají či píší SMSky. Závislost na mobilu je zlá věc. Projevuje se například tím, že postižený volá: „Už jedu, za dvě minuty jsem doma. “ Doma mu však dojdou slova. Je totiž zvyklý používat pro komunikaci výhradně mobil. Někteří lidé ( hlavně mladí ) mají „ mobilové tiky “. Všimnul jsem si toho při cestování městskou hromadnou dopravou. Během asi půlhodinové jízdy brněnskou „ šalinou “ , trolejbusem nebo autobusem. Pokaždé vidím několik mladých „ závisláků “ - zoufalců. Během každých pěti minut se několikrát ujišťují, že jim nedošla SMSka ….
Vášniví pisatelé SMSek navíc často mají prstovou křeč - „ mobilový palec “ . Prý už i někteří mladí s tímto problémem museli na operaci. „ Závisláci “ na mobilu často velmi obtěžují své okolí a myslí si, že můžou volat opravdu, ale opravdu, všude.

Neměli by alespoň tak jako se slušní kuřáci ptávali: „ Mohu si zapálit, nevadí vám to ? “ ptát: „ Mohu si zavolat , nevadí vám to ? “


Brňák brněnský
03.02.2012 00:06:04 | Autor: Jiří Ramík , Ilustrace:Ing.Zuzana Magrlová


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se