Brňák brněnský

Říci málo slovy hodně je znakem velkých duchů, právě tak jako mnoha slovy neříct nic je znakem těch druhých...

Diety ( lidské i „ nelidské “ )
Některé návštěvy jsou zajímavé, utečou jako voda, jindy při horší „ konstelaci hvězd “ se nuda rozlézá po místnosti a vítaným zpestřením můžou být i časopisy, které byste jindy nevzali do ruky.

Na jedné takové návštěvě se mi do ruky dostal nejstarší, nejčtenější a nejoblíbenější - zkrátka nej, nej, nej - ženský časopis „ Šárka “. Paní šéfredaktorka tam v úvodníku psala o dietách. Rozumně tam uváděla,že štíhlost neznamená vždy spokojenost. Od dob propagátorky štíhlosti Twiggy se navíc ještě všechno obrátilo k horšímu. Ona propagovala štíhlost, nyní se to dostalo tak daleko ,že často oslavované modelky jsou již anorektičkami …
Při čtení časopisu jsem zaregistroval i pozitivum ,některé ženské časopisy se snaží zaujmout i partnery čtenářek tím, že zařazují články pro muže. Se zájmem jsem si přečetl fundovaný článek ( muže ) o přípravě slivovice. Dokonce jsem se poučil co je „ hovnovice “ – nekvalitní slivovice s „ ocasem “.

K mým oblíbeným činnostem patří nákup potravin i vaření. Není nad kvalitní doma vyškvařené sádlo. Již v dětství jsem asistoval při nákupu a škvaření sádla. Pamatuji si na nákup a zpracování kvalitního několik centimetrů tlustého řemenového sádla. Sádelňák rodičů mám dosud doma schovaný. Nyní je řemenové sádlo o polovinu tenčí. Vepřům totiž dávají „ dietu “ , aby maso nebylo tak tučné. Nehraničí to s týráním zvířat ? Přesto mám dosud rád doma vyškvařené sádlo i domácí škvarečky.

Užívám si to !
V budoucnu totiž z „ anorektických vepřů “ nebude skoro co škvařit …


Brňák brněnský
22.12.2011 05:27:16 | Autor: Jiří Ramík


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se